Vereniging van Eigenaren
Sommige woningen die Woningstichting Barneveld te koop aanbiedt, maken deel uit van een gebouw waar ook huurwoningen zijn. Huurders en kopers wonen dus samen in één gebouw. Ieder appartementengebouw met meerdere eigenaren heeft een Vereniging van Eigenaren (VvE). Dat is wettelijk verplicht. Een VvE heeft gevolgen voor bijvoorbeeld de leefregels en het onderhoud.
Koper van een appartement
Als koper bent u verantwoordelijk voor uw eigen appartemen. Daarnaast bent u samen met alle overige eigenaren verantwoordelijk voor het beheer en onderhoud van de gemeenschappelijke ruimten van het gebouw, zoals het trappenhuis en de entree. Koopt u een appartement, dan wordt u automatisch ook lid van de Vereniging van Eigenaren (VvE). Alle eigenaren betalen een maandelijkse VvE-bijdrage om de door de VvE begrote uitgaven te dekken. Als koper van een appartement koopt u niet alleen het appartement waarin u woont, maar ook een aandeel in het gehele woongebouw.
Bij klachten over uw woning, kunt u als koper contact opnemen met uw VvE. Onderhoud aan de buitenkant van het gebouw of in de algemene ruimten zijn voor de VvE. De VvE beschikt over technische ondersteuning die de klacht in behandeling neemt.
Huurder van een appartement
Als u een appartement huurt van Woningstichting Barneveld, dan is Woningstichting Barneveld als eigenaar lid van de VvE en dus verantwoordelijk voor het onderhoud van uw appartement en het woongebouw. De beheerder voert namens alle leden verschillende activiteiten uit, zoals het laten verrichten van schoonmaak- en onderhoudswerkzaamheden. Als huurder van een appartement bent u geen lid van de VvE. U betaalt in plaats van de VvE-bijdrage, maandelijkse servicekosten. Als u als huurder klachten heeft over uw woning, dan kunt u contact opnemen met Woningstichting Barneveld op telefoonnummer 0342 - 427500.


